Re: Awester

Datum: 25.06.2014 | Vložil: Endalová

Dobrý den, nemohu jinak, než reagovat na zprávy o Awesterovi. Od Jany jsme pořídili Vendulku (Allegru), s tím, že nám bylo jasné, že pořizujeme jezevčíka. Tato rasa je známá, jako ne úplně jednoduchá na výchovu. Vyžaduje hodně trpělivosti, důslednosti, lásky a samozřejmě hodně času. Navíc každé štěňátko nespí do devíti hodin rána, ale potřebuje se dost často i v noci vyprázdnit. Což naše Vendulina samozřejmě každou noc vyžaduje. Co se týká velikosti, taky by se mi líbilo, kdyby byla menší, ale od začátku je mi jasné, podle velikosti mámy a táty, že nebude králičí, ale trpasličí. Už teď je z ní pořádná špagetka. Tudíž nejmenší pelíšek jí nemůže stačit. Taky jsme už pořídili větší. Poslední poznámka, kdo je v rodině vůdcem smečky, to samozřejmě závisí na výchově. Opět zdůrazňuji, chce to hodně trpělivosti a samozřejmě důslednosti. Naše princezna se z času na čas pokouší být vůdcem, ale tady nutno s citem zasáhnout. Jezevčík je tvrdohlavec, ale dá si říct. Vendulka, jako správný jezevčík je pořádný rošťák, ale svoji láskou a oddaností nám vynahrazuje veškeré starosti, které s její výchovou souvisí. Závěrem bych jenom ráda poděkovala Janě, protože vždy, když máme s Vendulinou nějaký problém, velice ochotně a vstřícně poradí a navede správným směrem. Jsem moc ráda, že tě máme.

Přidat nový příspěvek